fbpx

“Noorte co-working” projekt on peaaegu lõpusirgel ja kohtumisel arutati järgmisi samme

by Forwardspace
co working for youth

“Noorte võtmepädevuse edendamine koostöötamiskeskuste konseptsiooni kaudu noortekeskustes”, mis on projektipartnerite poolt kutsutud ka “noorte co-working projektiks”, käivitati 2018. aasta jaanuari lõpus. Algas intensiivne töö juhismaterjali kokkupanekuks noortekeskustele ja noosootöötajatele – kuidas rakendada koostöötamiskeskuste elemente noorteasutustes. Projekti arengu järgmine samm on koostöötamiskeskuse loomine Lätis, Kekavas Noortealgatuste Keskuses, mis saab esimeseks noortekeskuseks Lätis, kus rakendatakse koostöötamiskeskuse mudelit. Keskuse loomine algab septembris 2018!

Hetkel on loodavad juhismaterjalid lõpuleviimise etapis. 19. juunil 2018 projektipartnerid Ķekavas novada JIC centrs (Läti), Viaindustriae (Itaalia), Asociacion Cultural Sende (Hispaania), Forwardspace (Eesti) ja Sociālās inovācijas centrs (Latvia), kohtusid Hispaania ja Portugali piiriäärses külas nimega Senderiz, et arutada vajalikke täiustusi ja määratleda projekti arendamise järgmisi samme. Kui juhendmaterjali inglisekeelne versioon on valmis, hakkavad partnerid töötama dokumendi emakeelsete versioonide kallal, et muuta see dokument kättesaadavaks võimalikult paljudele noorsootöötajatele ja teistele sidusrühmadele suurlinnadest väljaspool partnerite koduriikides.

Projekti põhieesmärk on tutvustada maapiirkondades asuvatele noortekeskustele koostöötamiskeskuste kontseptsiooni ning seega innustada noorte ettevõtlikkust ja uudseid haridusvõimalusi koostöötamiskeskuste konseptsiooni kaudu.

Paralleelselt viiakse ellu praktilisi ettevalmistusi, et avada Läti noortekeskuses koostöötamiskeskus suve lõpul. Seeläbi saavad noored Kekavas ja teistes lähemate omavalitsusüksustes rohkem teada alternatiivsetest tööviisidest, ettevõtlusest, vabakutselisusest, erinevatest projektidest, enesearendamisest. Koostöötamiskeskuste üks põhilisi ülesandeid on tekitada asjakohane hariduslik ja sotsiaalne platvorm, mille läbi soodustada enesearengut ja koostööd.

Kohtumise ajal Kekava JIC esindaja eestvedamisel töötasime läbi potentsiaalsed kasutajaprofiilid peatselt käivitumas pilootprojektile Läti noortekeskuses.

Kohtumine toimus maalilises mägipiirkonnas, kus esimene koostöötamise- ja kooselamisekeskus Sende on tegutsenud aastast 2013 (rohkem infot ja tutvustust leiate http://sende.co/). Partnerid Hispaaniast on lahkelt tutvustanud enda kohta ja jaganud oma lugu, mis on lisatud ka koostatavasse juhendmaterjali dokumenti kui edukas näide koostöötamiskeskusest. Sende pakub digitaalsetele nomaadidele, kes eelistavad teha tööd vaikses ja rahulikus atmosfääris, elamispinda ja kontoripinda, korraldades seal arvukalt üritusi koostöötajatele, kogukonna liikmetele ja ka noortele.

Kuna esimesed kaks partnerluskohtumist aprillis Riias ja juunis Senderiz’is on juba möödnunud, ootavad partnerid järgmist kohtumist, mis toimub Pärnus septembrikuu alguses. Projekti põhitulemusi hakatakse levitama alates 2019. aasta detsembrist.

 

Sende co-working, Hispaania

Pildid: Marie Rosalie Hanni

 

Projekti partnerid:

Kekava linna noortealgatuste keskus (juhtiv organisatsioon), Läti
Sotsiaalse Innovatsiooni Keskus, Läti
Forwardspace, Eesti
Sende Kultuuriselts, Hispaania
Viaindustriae, Itaalia

 

 

Käesoleva väljaande sisu eest vastutab projekti koordinaator ja see ei pruugi alati kajastada Euroopa Komisjoni või riikliku büroo seisukohti.