fbpx

Kuidas Forwardspace alguse sai?

by Marten Palu
forwardspace

Esimesed mõtted

Vajadus koostöötamiskeskuse järgi on Pärnus alati olnud. Täpselt see väljund polnud lihtsalt kindel. Olukord, mida keskus lahendab on järgmine: Isegi kui Pärnus on asjalikke ja ettevõtlikke, puudub nende vahel selline suhtlusvõrgustik nagu näeme suuremates linnades. Selline võrgustik loob väärtuste rootsi laua ja on kasulik kogu linnale.

Mõte koostöötamiskeskusest on läbi käinud paljude inimeste peades, erinevates kujudes ja suurustes. Neid inimesi oli aastaid tähele pannud Aare Raev, kes meid kõiki lõpuks kokku tõi ja välja selgitas, kuidas meeskond kokku panna.

Algsed väljavaated

Esimese kuuga panime paika üldise plaani ja võtsime osa Kaasava Eelarve konkurssist. Antud konkurssist loodetud 40 000€ meile ei tulnud ja pidime oma plaani üle vaatama. Ka ilmselge ülesannete mäe ees otsustasime siiski keskuse valmis saada, endal Mission Impossible meloodia kõrvus helisedes. Läbi Pärnumaa Kogukonna Fondi saime tuttavaks Londonis tegutseva organisatsiooniga The Young Foundation, kes pakkus meile võimalus osaleda sotsiaalse innovatsiooni projektis kohalike väljakutsete lahendamiseks. SIC projekti kaasatuna saime esimese eelarve, et Forwardspace tegevustele hoog sisse anda ning korraldasime Pärnu ettevõtlikele ka Forwardspace esimese ürituse.

FWS Ruumid

Ruumidele peale vaadates oli selge, et ette tuleb võtta kapitaalremont ja seda on suure eelarveta võimalik teha vaid sponsoreid leides ja vabatahtlike abiga. Erinevaid ehitusmaterjale ja ka –teenuseid on vaja läinud kümneid ja kümneid. Iga konkreetse sponsori leidmiseks oleme algselt ühendust võtnud 10-15ga, saanud huvi kolmelt-neljalt ning lõpliku kokkuleppe ühega saavutanud. Praeguseks on neid ägedaid sponsoreid üle 20.

Samuti on ruumides olnud palju üllatusi, mis on vajanud eraldi tähelepanu, profesionaali ja materjale. Seda kinnimüüritud akendest äravoolutoru peatse pudenemiseni. Üks on kindel – me oleme otsustanud selle avada ja sinna me üks hetk jõuame.

Töötame õhtuti ja nädalavahetuseti ja on väljakutseid, mille kallal oleme pusinud kauem, kui oleks tahtnud. Kui me aga null-eelarvega sadu ruute ruume renoveeritud saame ja Forwardspace’i avame, on meil väga noorest vanusest väga eriline lugu rääkida. „You need stories to tell them to your grandchildren.“