fbpx

Koostöötamiskeskuste koostööprojekt võimaldab teha tööd erinevates kontorites üle Eesti

by Forwardspace

Kaheksa Eesti vabakontorit ja koostöötamiskeskust alustasid oktoobris koostööeksperimendiga, et võimaldada aktiivsetel, tihti reisivatel iduettevõtjatel ja kaugtöötajatel kasutada harjumuspäraseid teenuseid ka teistes Eesti linnades. Eksperiment kestab käesoleva aasta lõpuni.

Väga paljud ettevõtted ja ametikohad ei ole enam konkreetse asukohaga seotud. Mööda Eestit ringi liikudes tekib aeg-ajalt vajadus teha mõned tunnid tööd tavapärases kontorikeskkonnas, mitte kohvikus või pargipingil. „Inimesed liiguvadki ringi – sest nad ongi sellised ettevõtjad ja inimesed. Tegelikult on see üsna loogiline, et oleme soovijatele mitmes asukohas avatud. Eesti on niivõrd väike, selline seotud ja teenuste võimaldamine oma klientidele, on järgmine samm Eesti startupkogukonna arengus,“ märkis ühe eksperimendiga liitunud osapoole, Tehnopoli inkubaatori juht Martin Goroško.

Narva Loomeinkubaatori OBJEKT üks käivitajatest ja prototüüpimise rahastu Prototron tegevjuht Jana Pavlenkova lisas, et insenerid ja leiutajad ehk ägedad ettevõtted ja stratupid ei sünni ainult Tallinnas. „Need 6 aastat, mis me Prototronis meeskondadega töötanud oleme, on selgelt näidanud, et alustavad ettevõtjad tahavad tulla keskkonda, kus nad saavad tuge ja kus kohtuvad sarnase mõtteviisiga inimestega. Põnevusega ootan seda aega, mil Narva ja Hiiumaa startupperid töötavad kõrvuti ning loovad uue Eesti unicorni,“ ütles ta ja lisas, et viimased sünnivad ja kasvavad seal, kus parasjagu mugavam on.

Kuni 2018. aasta lõpuni võimaldavad koostöötamiskeskused oma liikmetele kontoriteenuse ristkasutamist. Eksperimendiga on liitunud Tallinnas Teaduspark Tehnopol, Spring Hub, Loomeinkubaator ja Workland, Pärnus Forwardspace, Tartus sTARTUp HUB, Kuressaares Edukontor ja Narvas Loomeinkubaator OBJEKT. Kõigi nende keskuste lepingulised kliendid saavad töötada kuni kolm päeva kuus ühe partneri vabakontoris ilma lisatasu maksmata.

Eksperimendi käigus otsivad vabakontorid viise tihedamaks koostööks ning pakuvad ka välisriikide ettevõtjatele ja digitaalsetele nomaadidele võimalust näha erinevaid keskuseid ja proovida töökeskkonda erinevates Eesti linnades. Sest ükssarvikud võivad kasvada seal, kus on parasjagu mugavam.

Vabakontorid: Forwardspace  –  Workland  –  Teaduspark Tehnopol  –  sTARTUp HUB  –  Spring Hub  –  OBJEKT  –  Edukontor  –   Loomeinkubaator