fbpx

Tulevik algab siit: IT maailma ABC vol 2

by Forwardspace

Tulevik algab siit: IT maailma ABC vol 2

NB! Teatame, et muudame ürituse kuupäeva – IT Maailma ABC toimub jaanuaris. Uue kuupäeva teatame nii Forwardspace Facebook lehel, kui ka kodulehel. Vabandame ootamatu muudatuse eest. Oli palju huvilisi, kellele aeg kahjuks ei sobinud ja otsustasime kuupäeva muuta, et rohkem inimesi osa võtta saaks.
Globaalses mastaabis toimuvad muutused ja kiire tehnoloogia areng muudavad ka olukorda tuleviku tööturul. Digimaailmas on oluline lakkamatu uurimine ja katsetamine ning loovus ja innovatsioon, mis aitavad luua paremaid väljavaateid töökohtadele. Euroopa Komisjon ennustab, et aastaks 2020 on IT valdkonnas 500,000 täitmata töökohta.
 
Koostöötamiskeskus Forwardspace ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus kutsuvad kõiki uudishimulikke tutvuma nelja IT-maailma valdkonnaga. Soovituslik alates 7. klassist. 05. novembril toimub noortele suunatud infotehnoloogiat täis päev, kus vaadeldakse erinevaid võimalusi, mida eri valdkonnad endas peidavad.
Seminaril tutvutakse erinevate programmeerimiskeeltega ning milliseid võimalusi nende tundmine tööturul loob. Piilutakse mängude tootmisesse ning küberkaitsesse. Samuti tekib arusaam, kuidas valmistuda ette karjääriks robootikas!
Ürituse jooksul on iga valdkonna kohta nii äge ettekanne, kui ka Sinu silme ees üks praktiline tegevus, et suudaksid igapäevatööd selles valdkonnas eriti hästi ette kujutada.

Täpsustav info

◾ IT maailma ABC seminar
◾ Soovituslik alates 7. klassist
◾ Toimumisaeg: 05. november | 10:00 – 16:40
◾ Koht: Pärnumaa Kutsehariduskeskus
◾ Osavõtutasu: 10€
◾ Eelregistreerimine!

Töötuppa on vaja eelregistreerida siit

 

AJAKAVA

10.00-10.10 Sissejuhatus
10.10-10.55 Mänguarenduse tutvustus
11.05-11.50 Küberturvalisuse tutvustus
12.00-12.45 Veebiarenduse tutvustus
12.45-13.15 Lõunapaus
13.15-14.00 IV Robootika tutvustus
14.00-14.20 IT Pärnumaa Kutsehariduskeskuses: õppimisvõimalused ja tulevikusuunad
14.20-15.20 Praktilised näited: Robootika ja Veebiarendus
15.20-15.30 Paus
15.30-16.30 Praktilised näited: Mänguarendus ja Küberturvalisus
16.30-16.40 Lõpetamine

NB! Praktilised ülesanded on pigem näiteks, milline on osa tööpäevast antud valdkonnas. Siiski, kui soovid midagi kaasa teha, siis varsti postitame Facebooki eventi alla, mida peaksid üritusele tulles ette valmistama.

 

VALDKOND 1: MÄNGUARENDUS

Gamecani asutaja Marten Palu tutvustab 45 minuti jooksul, mis on mängutööstus ja kuidas sinna karjääri tegema saab. Mängutööstuse suur võlu on fakt, et see pakub kümneid erinevaid ameteid programmeerimisest kunstnikutööni.

Räägime põgusalt mängude tegemisest üle maailma ja veidi täpsemalt, kuidas ühte mängu üldse tehakse. Päeva teises pooles oleva praktilise ülesande jaoks on tarvis sülearvutit ja Unreal Engine 4 mänguarendusmootorit, mille saab alla laadida siit.
Praktilise ülesande kaasa tegemine pole kohustuslik – eesmärk on näidata üht reaalset osa mängutööstuse igapäevast, et saaksid parema ettekujutuse. Kellel aga entusiasmi, siis ülesande kaasa tegemisega saavad kõik hakkama!

VALDKOND 2: KÜBERTURVALISUS

Eelmise kahe aasta üleeuroopalise hackimisvõistluse ECSC (European Cyber Security Challenge) Eesti meeskkonna kapten Kristjan Leotoots räägib 45 minutit hackimisest ja mida see endast kujutab. Tutvustatakse selle erinevaid alamvaldkondi, kuidas alustada ning miks on tänapäeval küberturvalisus aina kasvava tähtsusega.

Päeva teises pooles on võimalik näha ja proovida, kuidas leida süsteemist turvaauke ja kuidas neid ära kasutada. Tarvis oleks selle jaoks sülearvutit, millele on paigaldatud virtualiseerimisvahend VirtualBox ning sinna omakorda Kali operatsioonisüsteem, täpsemat infot nende allalaadimise kohta leiab siit.
Praktilise ülesande kaasa tegemine pole kohustuslik – eesmärk on näidata üht reaalset osa küberturvaja igapäevast, et saaksid parema ettekujutuse. Kellel aga entusiasmi, siis ülesande kaasa tegemisega saavad kõik hakkama!

VALDKOND 3: VEEBIARENDUS

Veebiarenduse osas saame ülevaate veebi loomisest ning tutvume tänapäeval enimlevinud trendidega. Vaatame, mida kujutab endast HTML ning mida kõike me sellega teha saame. Peale selle tutvume ka fondimajandusega internetis ning teiste nippidega, kuidas kõige ägedamaid saite luua! Teeme ülevaate erinevatest ametitest veebiarenduses ja kuidas alustada iseseisvalt õppimist.

Praktilises pooles kaasalöömiseks peab olema arvutisse lisatud veebilehitseja Mozilla Firefox ja tekstiredaktor. Läbi viiakse töö Notepad++ -iga. Seda saab alla laadida siit.
Praktilise ülesande kaasa tegemine pole kohustuslik – eesmärk on näidata üht reaalset osa veebiarendaja igapäevast, et saaksid parema ettekujutuse. Kellel aga entusiasmi, siis ülesande kaasa tegemisega saavad kõik hakkama!

TASUMINE:

Saaja: Rahandusministeerium
Arvelduskonto: EE932200221023778606
Viitenumber: 2800047737
Selgitus: Pärnumaa Kutsehariduskeskus, “Kutseoskuste nädal”

NB! Ülekandega tasumine on võimalik kuni 31.10 (k.a)
Pärast seda toimub ainult sularahas ürituse alguses.