fbpx

Suur kummardus meie abiliste ees

by Forwardspace

Suured asjad saavad alguse millestki väiksest- mõttest, ideest või soovist. Me soovisime, et Pärnus oleks midagi, mis annaks tõuke millegi suurema tekkimiseks, midagi sellist, mis looks võimalusi ja inspireeriks neid, kellel inspiratsiooni vaja. Koht, mis looks kogukonna ning toetava keskkonna ettevõtjatele, ettevõtlushuvilistele ning õpihimulistele inimestele. Sellest väiksest soovist on nüüdseks saanud füüsiline koht, kus kõik ideed on oodatud ning kõik mõtted ning soovid võivad täide minna.

Forwardspace’i ei ole ju tegelikult käima lükanud vaid neli inimest, meil ei ole ühte kindlat juhti, me tegutseme vabatahtlikult ja käivitamise protsessis panustasime kõik nii, kuidas kõige paremini oskasime. Kogu asi algas mitmest peast ning ühest, kes need pead omavahel kokku viis. Selleks esimene kummardus Sinu ees – Aare Raev.

Me ei ole ehitajad ning selle tõttu oli meil vaja abiks kedagi, kes teab, kuidas asjad käivad. Selleks liitus meiega juba üsna alguses Kaspar Kaljula, kes pidi muidugi korduvalt pea kahe käe vahel mõtlema välja lahendusi, kuidas üsna halvas seisus ruume muuta selliseks, et need oleks nii head, kui meie täiesti olematu eelarve lubas. Ehitusega tuli välja, et ruumide lae all on keskmiselt viie Forwardspace’i jagu juhtmeid, mida me ka rõõmsalt läbi lõikama hakkasime, nii kaua, kuni naabrite wifi läks.

Seega oli meil vaja leida inimene, kes teaks, milline juhe siis lõpuks alles jääma peaks. Selleks tuli meile appi Arvo Talalaev, kes pani kogu süsteemi uuesti ja viis ruumidest välja arvatavasti sama palju kilomeetreid juhtmeid, kui mitu kilomeetrit ta Tallinna ja Pärnu vahet meie abistamiseks sõitis (seda oli palju).

Ühel õigel innovatiivsel kohal pidi ju ka olema vastav välimus. Selleks leidsime me kaks väga andekat noort, Laura Müürsepp ja Kadri Erdel, kes aitasid meil luua üldkonseptsiooni, ruumide plaani ning toetasid meid ägedate ideede ning mõtetega. Kes veel ei teadnud, siis algselt oli Forwardspace’i teemaks Pärnu ja Pärnu rand. Kuna aga Laura ja Kadri elavad ja tegutsevad Tallinnas, tuli aja nappuse tõttu leida lisaks kohalikku abi. Sellega tuli meile appi Mattias Vlassov. Mattiase täiesti hullud ideed, uskumatud oskused ja mõttelennud on juba kunst omaette. Kõik põnevad lahendused, illustratsioonid ning ägedad kujundused, mida Forwardspace’is näed on Mattiase looming. Välja arvatud Sprayprinteri abil tehtud sein ükssarviku seljas ratsutavast kosmonaudist, mille loomiseks tuli meile appi kunstnik Teele Karro.

Muidugi jäetakse ju ka kõige parem alati kõige viimaseks, kirsiks tordil. Kogu see protsess on olnud kindlasti väsitav aga põnev ja ilma abilisteta poleks me seda suutnud. Selle pärast tahame kõige suuremad tänusõnad jätta viimaseks. Oma kogu hinge ja aja pani Forwardspace’i loomise alla ka Marie Rosalie Hanni, kes oli hommikul esimesena kohal ja lahkus tihtipeale õhtul viimasena. Tema pühendumus, täpsus ja sihikindlus on olnud tohutuks abiks olles tiimi kokkuhoidev liim hetkest, mil ta meile appi tuli. Selle tõttu on Marie ka see, kes hakkab kogu Forwardspace’i vägesid eest vedama.

Logoseina täiendatakse veel, ning järgmise nädala jooksul jõuavad seinale Protone, Palkkoda ning Rae Foto.

Soojad kallistused ja erilised tänud lähevad:

Marie vanavanemad

Silveri ema

Kirke Habakukk

Taimar Müller

Rainer Palu

Olav Karulin

Taavi Tamm

Danel Rinaldo

Ain Alvela

Rainer Palu

Kristjan Ploomipuu

Paul Habakukk

Kristen Sepp

Carl-Rudolf Palu

Rico Rolla

Magnus Otsa

Olav Karulin

Andres Tölp

Hannele Uutsalu

Rando Keskpaik

Daisi Sprenk

Batuhan Avucan

Kätlin Raudsepp

Anna-Liisa Kärson

Karin Talalaev

ja kõik teised, kes aitasid meid, tegutsesid talgutel ning toetasid meid nii hea sõna, toetava õla kui kopikaga.

Vaata ka pilte meie avamispeost!